Dziecko bawiące się w przedszkolu

Nowy początek czyli wrzesień w Przedszkolu IN-PROGRES

Przed nami nowy rok szkolny… rok pełen przygód, zabaw i ciekawych doświadczeń. Będziemy się bawić, uczyć, odkrywać i eksperymentować. Gorąco witamy dzieci i ich Rodziców, zarówno tych, którzy są już z nami od jakiegoś czasu, jak i tych, którzy po raz pierwszy przekroczą progi naszego Przedszkola.

Przed nami szczególny czas. Nie zastąpimy wprawdzie Mamy ani Taty, ale zapewnimy Państwa dzieciom najlepszą opiekę oraz zaspokoimy ich indywidualne potrzeby, tak aby czuły się u nas radośnie, bezpiecznie i domowo. Pierwsze dni w przedszkolu są bardzo pracowite, zarówno dla naszych pań, jak i dla Was Rodziców. Rozstania z dzieckiem bywają trudne, jednakże zapewniamy, że robimy wszystko, aby okres adaptacyjny trwał jak najkrócej oraz dokonujemy wszelkich starań, aby dzieci pod naszą opieką czuły się radosne i bezpieczne. Dlatego też drodzy Rodzice liczymy na współpracę z Waszej strony, wyrozumiałość i cierpliwość w początkowym okresie.

CO ZROBIĆ, BY UŁATWIĆ MALUCHOWI START W PRZEDSZKOLU?

 • najważniejsze pozytywne nastawienie – rano budźcie dziecko z uśmiechem na twarzy,
 • okazujcie radość i cieszcie się razem z nim,
 • jeżeli rozstanie z mamą jest zbyt bolesne, to Ty tato przyprowadzaj Waszą pociechę,
 • pożegnanie powinno być krótkie (uśmiech, buziak),
 • witajcie swoje dziecko z uśmiechem,
 • nie pytajcie co i ile dziecko zjadło, ale z kim i w co się bawiło,
 • nie wymuszajcie na dziecku by po przyjściu do domu natychmiast opowiadało co robiło w przedszkolu, poczekajcie aż samo zacznie mówić,
 • nie obiecujcie dziecku, że zostanie odebrane wcześniej, skoro wiecie na pewno, że nie będziecie mogli dotrzymać słowa,
 • uczcie samodzielności, nie wyręczajcie dziecka,
 • bądźcie konsekwentni w swoim postępowaniu,
 • wszelkie wątpliwości omawiajcie z wychowawcami grup,
 • pamiętajcie, że dziecko ma prawo wyrażać sprzeciw i niezadowolenie,
 • … miejcie na uwadze, że z każdym dniem będzie tylko lepiej!